Logistyka

Zaopatrzenie w dobrej jakości materiały i komponenty oraz sprawnie działająca logistyka to jedne z największych wyzwań dla każdej firmy zajmującej się kontraktowym montażem elektroniki.

 

 

 

Nasza logistyka = Twoje oszczędności

Setki dostawców, tysiące rodzajów elementów, miliony zużywanych miesięcznie chipów, nieustanne zmiany w terminach dostaw plus ciągłe dążenie do optymalizacji ceny powoduje, że zarządzanie logistyką w branży elektronicznej jest ogromnym wyzwaniem.

 

Jakość funkcjonowania tego procesu w firmie przekłada się bezpośrednio na ostateczną cenę produktu/wyrobu, który ponosi Klient, dlatego tak ważne jest, by przy wyborze swojego dostawcy płytek PCB/gotowych urządzeń zwrócić szczególną uwagę na sprawny proces logistyki.

Zarządzanie łańcuchem dostaw i logistyką zamówień znacznie wykracza poza samo zaopatrzenie w komponenty i wysyłkę gotowych modułów. Do tego procesu zalicza się także:

   • planowanie zamówień w oparciu o prognozy,
   • analiza bieżących stanów magazynowych w odniesieniu do zamówień i prognoz – dla zapewnienia zerowego poziomu przestojów,
   • ciągła optymalizacja cen komponentów,
   • poszukiwanie substytutów i nowych źródeł dostaw,
   • optymalizacja zamówień pod kątem najlepszego stosunku ilości do ceny,
   • optymalizacja logistyki dostaw,
   • optymalizacja projektów w celu wykorzystania wspólnych elementów dla kilku produktów, by relatywnie obniżyć ich cenę.

 

W BORNICO pracują doświadczeni ludzie, niebojący się presji czasu, nagłych komplikacji oraz szanujący istotę terminowości,  którzy dodatkowo wspierani przez sprawnie działający ERP potrafią sprostać każdemu zadaniu.

Jako firma zajmująca się kontraktowym montażem i produkcją OEM staramy się w sposób ciągły monitorować ceny komponentów na rynkach lokalnym i światowym, tak, by elementy wykorzystywane do produkcji miały poza pożądaną jakością adekwatny do niej poziom cen.

 

Zainteresowany ?