Co nas wyróżnia

Co nas wyróżnia? – Zawsze otwarci na nowe wyzwania, elastyczni, kreatywnie podchodzący do każdego tematu – niezależnie czy chodzi o powstanie nowego produktu, zmianę istniejącej koncepcji, wykorzystanie alternatywnych materiałów czy outsourcing kompletnego procesu produkcyjnego.

BORNICO to nie tylko kontraktowy montaż PCB, ale w pełni kompleksowe podejście do projektowania, wdrażania i produkcji elektroniki.

Od początku naszej działalności koncentrowaliśmy się na działaniu w taki sposób, aby być dla naszych Kontrahentów idealnym partnerem w osiąganiu celów biznesowych przy dynamicznych wahaniach rynkowych.  Powyższą koncepcję realizujemy dzięki dobrej komunikacji i doskonałej identyfikacji potrzeb naszych Klientów.

„OD POMYSŁU DO GOTOWEGO WYROBU”

Ścisła współpraca konstruktorów z poszczególnymi działami produkcyjnymi, przyczynia się do powstawania projektów uwzględniających realia produkcyjne, optymalizując koszty, minimalizując ryzyko defektów i w efekcie dając produkt lepszej jakości w przystępniejszej cenie.

Największym atutem BORNICO jest potencjał intelektualny. Doświadczony zespół konstruktorów działający od początku istnienia firmy, jest w stanie zrealizować każdy projekt: od początkowej, niesprecyzowanej koncepcji, aż do uruchomienia finalnej produkcji. Wykonujemy każdy rodzaj zlecenia: od prostych układów, aż po kompleksowe rozwiązania systemów, których integralną częścią jest tworzone przez naszych programistów oprogramowanie.

BORNICO to wykwalifikowani specjaliści, których wiedzę i doświadczenie uzupełnia najwyższej klasy park maszynowy. Tworzą go obecnie:

  • dwie w pełni automatyczne linie do montażu powierzchniowego SMD (SMT);
  • maszyny pick&place do produkcji krótkich serii prototypowych;
  • urządzenia do kontroli optycznej AOI 3D;
  • fala lutownicza i fala selektywna do lutowania w atmosferze azotu;
  • fala do lutowania stopem ołowiowym;
  • urządzenie myjące PCB z testem czystości jonowej;
  • robot do lakierowania selektywnego;
  • 15 stanowisk do montażu przewlekanego THT i bogato wyposażony, wyspecjalizowany sprzęt uzupełniający.

Dzięki temu możliwa jest równoległa produkcja krótkich, jak i długich serii płytek, w kilku wariantach jednocześnie. Wszystkie produkowane obwody podlegają kilku etapom kontroli jakości, od testu nałożenia pasty lutowniczej na sitodrukarce z inspekcją optyczną 2.5D, poprzez test 3D AOI, aż po testy funkcjonalne.

Elementy do montażu mogą być elementami powierzonymi, ale firma prowadzi również kompletację elementów, uwalniając Klienta od potrzeby utrzymywania własnych magazynów. W firmie BORNICO wdrożony jest elektroniczny obieg dokumentów, a specjalistyczny program do zarządzania produkcją pozwala na optymalizację logistyki i realizacji zamówień.

Połączenie nowoczesnych technologii, ogromnego potencjału intelektualnego, wieloletniego doświadczenia oraz stosowanie systemu zarządzania jakością ISO 9001: 2015 jest gwarantem, że usługi oferowane przez firmę są na najwyższym światowym poziomie.