Zakład elektroniczny BORNICO

+48 48 365 58 22 bornico@bornico.com.pl

Menu

Nowe czujniki z certyfikatem ATEX

Kilka miesiący prac działu R&D zaowocowało powstaniem dwóch typów czujników wielkości nieelektrycznych przeznaczonych do prac w strefie zagrożonej wybuchem. To nowy obszar działalności dla naszej firmy, nowe wyzwania i nowe doświadczenia. Projekt zakończył się sukcesem i oba typy przeszły proces certyfikacji ATEX oraz wdrożone zostały do produkcji.

Oba typy czujników opracowanych zostało na zlecenie firmy ECOL-UNICON i są one przeznaczone do współpracy z Sygnalizatorem Instalacji Alarmowej BUMERANG produkowanym przez BORNICO również dla firmy ECOL-UNICON.

Czujnik EU-O jest czujnikiem stosowanym w odstojnikach do wykrywania poziomu oleju. Czujnik o budowie walca posiada dwie elektrody metalowe górną i dolną, które zanurzone w środowisku wodnym , olejowym lub wodno – olejowym, generuje odpowiednie sygnały dla tych cieczy, co pozwala uruchamiać urządzenie alarmowe sygnalizujące właściwe lub niewłaściwe  poziomy tych cieczy.

Czujnik EU-L jest czujnikiem ultradźwiękowym do wykrywanie poziomu osadu w odstojnikach. Czujnik ten generuje cały czas falę ultradźwiękową, która inaczej  rozchodzi się w środowisku wodnym, a inaczej w osadach gromadzących się w odstojnikach. To różne rozchodzenie się fali wykrywane jest przez układ elektroniczny czujnika EU-L  i obrazowane różnymi stanami napięciowymi na wyjściu tegoż czujnika, które to sygnały wykorzystywane są  w Sygnalizatorze Instalacji Alarmowej BUMERANG.

Czujniki  posiadają certyfikaty ATEX pozwalające na pracę tych czujników w środowisku zagrożonym wybuchem ;  Ex  II 1G Ex ia IIB T4 Ga .

 

EU-L

EU-O


GermanEnglish